Geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma kaldırılan usta sanatçı Kadir İnanır’ın sağlık durumuna ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Necdet Sağlam, İnanır’ın sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

“Fizik tedavi yapılıyor. Daha iyiye gidiyor”

Sağlam, şu bilgileri paylaştı:

“Ciddi bir travma geçirdi. Beyin ve akciğer ameliyatı var. 3 ay önce akciğer enfeksiyonu geçirmiş. Kronik bir sigara içicisi. Fizik tedavi yapılıyor. Daha iyiye gidiyor. Radyolojik görüntüler de destekliyor. Sağ tarafı felçti, şu an sağ tarafı iyi. Akciğerle ilgili sıkıntıları var.

Antibiyotik tedavisine başlandı. Ciddi bir durum değil ama tedbir amaçlı.

Daha erken uyanmasını bekliyorduk ancak arada bazı tansiyon yükselmeleri oluyordu. O yüzden biraz yavaş gittik. Şu anda entübe değil. İletişim kurabiliyor. Fizik tedavisi sürecek. Hala yoğun bakımda. Yavaş yavaş ilerlememiz gerekiyor. Konuşma sürecini daha sonra bekliyoruz.”

Ne olmuştu?

Sanatçı Kadir İnanır, Beykoz’daki ikametinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. İnme geçiren İnanır’ın bilinci kapalı şekilde dün Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği belirtildi. Kadir İnanır’ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tıkalı olan serebral arter damarının başarılı bir operasyonla açılmasının ardından yoğun bakıma alınmış; entübe edilmiş ve uyutulmuş olarak takibine karar verilmiştir” demişti.