YETKİLİLER GÖREVE              ÖNCE  TOKAT  

Geçtiğimiz Hafta Bir hasta yakınının gazetemize yaptığı ihbarda Tokat Almus Devlet Hastanesinde görevli genç bir doktorun  kendisi ile paylaştığı almus ilçesini gösteren haritanın üzerinde alevi köylerinin kırmızı kalın puntolarla gösterilmesi toplumda infial yarattı. genç doktorun konu ile açıklamaları bölge halkını tatmin etmedi. genç doktor açıklamasında bölgeyi tanımak için kendisinin yaptığını söylemesine rağmen bölge halkı genç doktor bölgenin yerleşik ailesinden gelme bölgeyi bildiğine inanıyoruz. aile bölgeyi herkesten daha detaylı biliyordur. doktorun babası bölgede bir dönemde belediye başkanlığı yapmıştır diyorlar.

YETKİLİLER GÖREVE          YALOVA

Tokat Almusta yaşanan skandal haritanın daha toplum üzerindeki etkisi geçmeden geçtiğimiz günlerde yalovada alevi vatandaşların yaşadıkları evlerin işaretlenmesi 

yalovada tokatta olduğu gibi olay infial yaratmıştır. her iki bölgedede alevi kurumlarını harekete geçiren olayların hakkında topluma bir açıklama yapılmamıştır.  alevi toplumunun uzak ve yakın tarihinde toplumsal acılar yaşanmıştır. alevi toplumuna yapılan çirkin ve dehşet veren olaylar araştırılmalı failler cezalandırılmalıdır. alevi toplumunun bu beklentisi yerine getirilmelidir.  Alevi kurumlarının ve toplumunun beklentileri yerine getirilmelidir.

T

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi