Yakup Tilki isimli şahsın Alevilere küfür etmesine neden olan, bu kokuşmuş sistemin ta kendisidir.

Yüzlerce yıldan beri bizatihi devlet eli ile Alevilik yasaklandı, asimile etmek ve yok etmek için devlet var gücünü kullandı. Bu topraklarda değil Alevilere hakaret etmek, katletmek dahi “serbesttir”. Bize küfreden, tıpkı diğer

Alevi katliamlarında olduğu gibi, Maraş, Çorum, Madımak katillerini besleyip koruyanlardır. Aslında bize küfreden “Cemevi cümbüş evidir” diyenlerdir. Cemevlerimize ticarethane muamelesi yaparak milyonlarca insanın ibadethanesine bir de bu marifetiyle hakaret edenlerdir.

Tescilli Madımak katili Ahmet Turan Kılıç’ı serbest bırakanlarldır. Bu iklimi yaratan AKP’ nin tekçi, ırkçı ve şeriatçı politikalarıdır. Çünkü onların demokrasiden anladığı, kendisi gibi düşünmeyen ve inanmayanlara baskı, tehdit ve hakaret etme özgürlüğüdür. Akp Alevi düşmanıdır, Akp emek düşmanıdır. Akp demek soygun düzeni demektir. Akp demek, özellikle son dönemde iflas, işsizlik, elektrik, doğalgaz faturası, kısaca akp demek açlık ve yoksulluk demektir.
Yani Alevilere küfrederek gündemi değiştiremezsiniz,

sadece içinizdeki pisliği bir kez daha kusmuş olursunuz. Bu nedenle biz Aleviler, halkın gerçek gündemi olan hayat pahalılığı, faturalar, döviz kurları gerçekliğinin gündemden düşmesine izin vermeyeceğiz. Bu şahıs hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı belirterek diyoruz ki;
Sarayda yaşayanlar ısınsın diye çocuklarımız üşümek zorunda mı? Sarayda yaşayanlar ejder meyvesi yesin diye çocuklarımız yatağa aç girmek zorunda mı?
Halkımıza çağrımızdır, soygun faturalarını ödemeyin.!
Unutmayın onların serveti bizden çaldıkları kadardır…

PİR SULTAN ABDAL
KÜLTÜR DERNEĞİ
GENEL MERKEZİ

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi