Tokat Dernekler Federasyonu gençlik kolları Anadolu yakasında ” Tokat Büyük Gençlik Buluşması” sloganı ile yoğun katılımlı bir etkinlik düzenledi. Sancaktepe Arya Davet Salonu’nda düzenlenen etkinliğin sunumunu Gözde Şahin ve Ayhan Tan birlikte yaptılar.

Etkinliğin program akışını okuduktan hemen sonra İstiklal Marşı okundu ve Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal ATATÜRK ve arkadaşları için saygı duruşu yapıldı. Gençlik Kolları Başkanı Gözde Şahin yaptığı konuşmada; “TOKDEF Gençlik Kolları Başkanı Veli Yiğit’in başına gelen bizleri derin üzüntü içinde bırakan bu tatsız olaydan sonra geldiğim bu görevi en iyi şekilde devam ettirmeye çalışıp gençlik içinde bütünleştirici, birleştirici çalışmalar yürüteceğim. Fakat gönlümüzden geçen bir an önce adalet yerini bulur da başkanımız Veli Yiğit aramıza döner.” dedi. Başkan Gözde Şahin gençliğin yaşadığı sorunların yine gençlik mücadeleleri ile çözülebileceğini söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Etkinliğe TOKDEF bileşen dernek gençlerinin yanı sıra çevre dernekler siyasi temsilcilerde katılım sağlayarak dayanışma örneği sergilediler. TOKDEF Kadın Kolları Başkanı Gülay Demirtaş ve TOKDEF Genel Başkanı Halil Bakan yaptıkları konuşmalarda gençlik ile uyumlarını ve gençliğin dinamik gücü ile yapılacak çalışmalarda kazanılacak başarılardan söz ettiler. TOKDEF bileşen derneklerin gençlik kolları başkanları hep birlikte birlik ve beraberlik pozu verdiler. Etkinlik içinde Tokat gençliği çalışmalarında kendilerine destek sunan sponsorlarına, sanatçılarına birer plaket vererek teşekkür ettiler.

Etkinliğe yoğun seçim çalışmaları içinde oldukları için katılamayan fakat birer mesajla düşüncelerini ifade eden CHP Şişli Belediye Meclis üyesi Hacer Foggo, CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Özgür Karabat, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Tokat Zile İlçe Belediye Başkanı Şükrü Sargın’ın gönderdikleri mesajlar okundu. Gençlerimizin düzenlediği bu coşku dolu etkinliğe katılan CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Kınık Belediye Başkanı Güven Arslan ve Tokat Ataköy (Kızıldere) Belediye Başkanı Servet Durmuş etkinlik içinde birer konuşma yaparak gençliğin toplumsal gücü ve çalışmaları hakkında düşüncelerini paylaştılar.

Azmin, Mücadelenin ve Başarının En Güzel Örneği

Tokat Turhal Çaylı köyünden genç sporcu kardeşimiz Soner Anas yaşadığı olumsuz kazayı ve hayatında yaşadığı olumsuzlukları anlattı. Yaşadığı olumsuzluklara rağmen azimli çalışmaları ile elde ettiği başarılarını anlattı. Türkiye paralimpik tekvando turnuvasında birincilik madalyasını alan genç sporcumuz hedefleri arasında dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi. Genç ve başarılı sporcumuz yaşanılan tüm olumsuzluklara rağmen azim ve gayretle aşılamayacak hiçbir engel yok diyerek konuşmasını sonlandırdı. Tokat gençliği bu başarılı gencimize başarılı çalışmalarından dolayı bir plaket takdim etti.

Günün en anlamlı mesajını getiren Tokat’ın genç değerlerinden geçtiğimiz dönem CHP Tokat Milletvekili adayımız Avukat Hasan Efe Uyar yaşadığı olumsuzluklar içinde Silivri cezaevinde kalan Veli Yiğit’in avukatı olan genç hemşerimiz yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi; “Bugün burada gördüğümüz kalabalık gençler içinde Veli yoksa eksiklik vardır, faşizm vardır, baskı vardır. Ama bu gençlik baskılara karşı adaleti, demokrasiyi, hukuku savunacaktır. Bu gençlik baskılar karsısında sinmeyecek, yenilmeyecek ve mücadeleleri ile aydınlık günlerine kavuşacaktır. Konuşmasının sonunda Veli Yiğit’in duygu ve düşüncelerini ifade eden mesajı okundu.

TOKDEF Gençlik Kolu Başkanı Veli Yiğit: “Yaptıklarımız Birer Suç Değil Bizim İçin Birer Onur Kaynağıdır!

İşte o mesaj; “değerli dostlar, sevgili hemşerilerim merhaba. Tüm dostları saygı ile selamlıyorum. İnsanca eşit bir yaşam için doğamızı, kültürümüzü, inancımızı sahiplenen gençler merhaba.

Sevgili dostlar zor süreçlerden geçmekteyiz. Milletvekillerinin, gazetecilerin, aydınların tutuklandığı, seçilmiş belediye başkanlarının görevden alındığı bu günlerde ben de alevi mitingine, Berkin Elvan’ın cenazesine, 1 Mayıs mitinglerine katıldığım için bir tutukluluk süreci yaşıyorum. Ancak yaptıklarımızı suç olarak nitelendirenlere karşı, yaptıklarımız birer suç değil bizim için birer onur kaynağıdır, diyor ve özgür yarınlarda buluşmak dileğiyle hoşça kalın, dostça kalın.

Büyük Tokat Gençlik Buluşması etkinliğinde şiirleri ile şair Murat İnce, söyledikleri birbirinden güzel türkü ve halayları ile sanatçı gençlerimizden Kadir Akyürek, Alican Duyar, Mert Karaboya, grup Sarya, Grup NBK, Uğur ve Özgür Sürer Kardeşler, sergiledikleri Tokat ve diğer illerin folklor gösterisi ile Ataköy (Kızıldere) Derneği folklor ekibi etkinliğin coşkusunu artırırken katılımcılardan büyük beğeni aldılar.

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi