CHP TOKAT MERKEZ İLÇE BAŞKANI ENDER ERGÜNDEN TOKAT YORUMU

2005 yılında göreva gelen Ender Ergün yaklaşık 5 yıldır CHP içinde hizmet veriyor. geçmiş yıllarda Tokat İl başkanı Feramuz Şahininde talimatı ile Tokat ve köylerinde araştırma yapan yöneticiler bölgenin eksik ve talep edilen hizmetlerini araştırıp halkla birlikte çözüm arıyorlar. parti olarakda yerel yöneticiler ile birlikte hizmetler için sorumlu birimlere ulaştırıp hizmetlerin bir an önce yapılması için taleplerini iletiyorlar.

107 köy 42 mahalleden oluşan tokat merkezde özellikle CHP seçmenlerinin ve alevi toplumunun yaşadığı bölgeler çoğu hizmetten yoksun bırakılmış.Tokatta yapılan çevre yoluda yıllardır yap boz şekli ile yandaşlarını zengin etme düşüncesi ile çalışmalar uzatılıyor. yol yapılıyor, kavşak unutuluyor. düzeltelim derken geçit yapmak unutuluyor. İşkurda yapılan işçi alımlarındada kayırmacılık had safhada, yapılan kura çekimlerinde AKP yada İttifak ettiği partilerin yöneticileri yada yakınları çıkıyor.

Kanal Tokat ve Havaalanı bitmeyen bir fiyasko

Turizm patlaması olacak diye başlayan Kanal Tokat ıssız ve terkedilmiş durumda, küçük diye yıkılan havaalanı inşaatı hala bitirilebilmiş değil firmaya sorduğumuzda ödeme alamadıkları için yapıma devam edemediklerini söylüyorlar. Kanal Tokat yapım alanındada Halen Suriyeli mülteciler yaşıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=0JCSUq8-ILI