TOKATTA GAZETECİ OLMAK

Kendine gazeteciyim diyen birileri gazetemizi  hedef göstermiş, aslında cevabım o kişiye değil, cevabım beni yakınen tanımayan halkımızadır.

Önce kendimi tanıtayım, Tokat Almus görümlü  Kul Himmet diyarı  (Varzıl) doğumlu olup orada büyüyen yoğrulan , gene Almus salkavak eski adı Eftelit olan köye gelin giden,  yedi yıldır  Salkavak derneğinin yönetim kurulu başkanlığı görevini yapan , Her yıl istanbulda olan dernek pikniğimizi, göreve geldikten sonra  köyümüzden göç edip giden gurbetteki bütün gençlerimizi köylülerimizi , memleketinin güzelliklerini köylerini görsün ve sahip çıksın diye her yıl yaylaya taşıyıp  festival yapan ,  Tokat Dernekler Federasyonu üyesi olan , En sonki yerel seçimlerde Cumhuriyet halk Partisinden Almus Belediye Başkanı Adayı olan  Tokatlı Türkiye cumhuriyeti  vatandaşıyım, Gururla söylüyorum Aleviyim.

Gazeteciliğimize gelince,  tamamen sizlerin eksikliğinden doğan  bir durum, gerçekten siz gazetecilik yapmış olsaydınız biz kendi mesleğimiz olan matbaacılık’a devam ederdik.

Gerçekten siz bu bölgenin  kapanan fabrikalarına sahip çıkmış olsaydınız, gerçekten köydeki vatandaşların bütün sıkıntılarına kulak verip yanında olsaydınız,  gerçekten  memleketimizin sularının yabancılara peşkeş çekilmesine karşı çıkmış olup toplumu bilgilendirseydiniz, gerçekten şuan yapılacak olan siyanürle maden arama projelerine karşı çıkan halkın yanında olsaydınız, ve halka yanlış bilgi vermemiş olsaydınız , evet biz bugün bu gazeteyi çıkarma gereği duymazdık.

Siyasi olarak bizi itam etmişsiniz, hiçbir partinin bayrağını sallamam duruşum nettir. Tamamen haklıdan yana halkın yanındayım,  dediğiniz vekili görseniz önünde yaka iliklersiniz, fakat ben karşısına geçer  halkımız adına hesap sorarım.

Dokuz yıldır alın terimizle sessiz çoğunluğun sesi olmak için var gücümle  sizin yazamadıklarınızı, hatta örtbas ettiklerinizi açıkça yüreklilikle tokattta ezber bozan gazeteciyiz, ve ömrümüz yettiğince sağlığımız el verdiğince de böyle devam edecek. Alnımız açık yüzümüz ak, Tarafımız memleketimizdir halkımızdır, siyasiler gelici geçicidir, memleketimiz bakidir.

Biz buyuz ya siz kimsiniz?

Mahbip DİLEK  Anadolunun Sesi Tokat Gzetesi İmtiyaz Sahibi

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi