Niksar’a bağlı Yazıcık Beldesinin Türkiye İşçi Partisi Belediye Başkan Adayı Aziz Gör, İstanbul Küçükçekmece’de düzenlenen Proje ve Program Tanıtım Toplantısı ile Yazıcık için hazırladıkları projeleri hemşerilerine anlattı.

“Benim gönül kapım Yazıcıklılara her zaman açık”

TİP Tokat İl Başkanı Mahbip Dilek ve yönetimi, STK Temsilcileri, Yazıcık Şafak Mahallesi Muhtar Adayı Ali Ekber Ateş ve Yazıcıklı hemşerilerin katılım sağladığı Proje Tanıtım Programı saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.  Projelerini anlatmadan önce açılış konuşması yapan Yazıcık Belediye Başkan adayı Aziz Gör, “Benim gönül kapım Yazıcıklılara her zaman açık. Sizlerin gönlüne girmek için seçimi kazandıktan sonra ben ve ekibim birlikte her yolu deneyeceğiz, çok çalışacağız. Gönüle girmek abartmakla, çok bağırmakla olmuyor. Gönüle girmek yalansız, dolansız olmayı gerektiriyor, bazen bir gülüş bir tebessüm gönüle girmek için yeterli. Zaten çok söz yalansız, çok para da haramsız olmaz diye bir söz var” diye konuştu. 

“Bugün de Yazıcık’a Türkiye İşçi Partisi lazım, Aziz Gör lazım”

Konuşmasına devam eden Belediye Başkan adayı Aziz Gör, “Değerli Yazıcıklı dostlarım, tarih ve kültür olarak cumhuriyetçi değerlere yürekten bağlı olan beldemizde siyaset ve bilimi şaşırtan sosyal, psikolojik bir demokrasi sorunu yaşanmaktadır. Benim adaylığımın birincil ayağı bu sağlıksız durumu aşmak ve bu gidişatı aşmak için sizlere çok ihtiyacım var, lütfen bana destek olun, yanımda olun ve bu gidişatı değiştirelim. Benim adaylığım asla bir siyasi rekabet değil. Birisi ile siyasi bir yarışa girmiyorum. Göreceksiniz Türkiye İşçi Partisi kazanınca Cumhuriyet Halk Partisi de kaybetmeyecek. Hem Yazıcık hem de Cumhuriyet Halk Partisi özgürleşecek. Buna inanmanızı istiyorum. Ben nerede bir özgürlük nerede bir demokrasi hareketi varsa hayatım boyunca asla kıyısında olmadım, hep ortasında oldum. Önceki Yerel Seçimlerde İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun seçilmesi için çalıştım çünkü İstanbul’a demokrasi lazımdı, İstanbul’a İmamoğlu lazımdı. Bugün de Yazıcık’a Türkiye İşçi Partisi lazım, Aziz Gör lazım. Siz değerli hemşerilerimin de desteğini bekliyorum, yardımlarını bekliyorum” dedi. 

Projelerini anlattı

TİP Yazıcık Belediye Başkan adayı Aziz Gör, sonrasında konuşmasına projelerini detaylı bir şekilde anlatarak devam etti. Aziz Gör ve ekibinin Yazıcık Beldesi için hazırladıkları projeler arasında Çok Amaçlı Kültür Salonlarının kurulması, Kültür ve Sanat Evi açılması, çiftçiler için ucuz veterinerlik hizmeti, Aş Evi açılması, sağlık hizmetleri ve turistleri beldeye çekmek için turizm çalışmaları gibi birçok proje yer aldı. 

Yazıcık Belediye Başkan adayı Aziz Gör, Yazıcık için hazırlanan projelerin yüzde 50’sini göreve geldiği taktirde 2 yıl içerisinde bitireceklerini ifade etti. Proje ve Program Tanıtım Toplantısı projelerin açıklanması ardından türküler ve halk oyunları ile devam etti. Program son kez oynanan ellik oyunu ile sona erdi.