Pençe-3 harekatı kapsamında Irak'ın kuzeyinde şehit düşen sözleşmeli piyade er Berkay Işık (25) için İkitelli Cemevi'nde cenaze töreni düzenlendi. ( Muhammed Enes Yıldırım - Anadolu Ajansı )

Irak’ın kuzeyinde şehit düşen Sözleşmeli Er Berkay Işık, son yolcuğuna uğurlandı. Şehit’in annesine top arabası arkasında yürürken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk eşlik etti. Üzgün olduğunu söyleyen, Berkay Işık’ın babası Ali Işık, “Vatan sağ olsun” dedi.

Pençe-3 harekatı kapsamında Kuzey Irak’ta çatışmada şehit düşen Sözleşmeli Er Berkay Işık için İkitelli cemevi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve çok sayıda yurttaş katıldı. Taziyeleri, Berkay Işık’ın babası Ali Işık, annesi Hayriye Işık ve ağabeyi Tolga Işık kabul etti.

Berkay Işık’ın geçtiğimiz hafta ağabeyinin düğünü için İstanbul’a geldiği, 2 yıldır asker olduğu ve son 3 aydır da Kuzey Irak’ta görevli olduğu öğrenildi. 25 yaşındaki Işık’ın yakınları cenaze sırasında uzun süre göz yaşı döktü.

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi