Hızlı Geçiş Sistemi’nde (HGS) alt limit fiyatları güncellendi. Özel bir bankanın müşterilerine gönderdiği mesajda 100 TL olarak uygulanan alt limit fiyatının 3 Nisan’dan itibaren 175 TL olarak uygulanacağı bildirildi.

Özel bir bankadan müşterilere gönderilen mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Değerli Müşterimiz, 1. sınıf HGS ürün/ürünlerinizle gerçekleştireceğiniz otoyol ve köprü geçişlerinizde bakiye yetersizliği yaşamamanız için alt limit ve otomatik yükleme tutarınızın 175 TL altında olması durumunda 03.04.2024 tarihinde 175 TL olarak güncellenecektir.”

Hayri Kozanoğlu: Kredi kartı faizleri yüzde 5 ve/veya üzerine çıkabilir

İktisatçı Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu da katıldığı TELE1 yayınında seçimden sonrasına yönelik beklentilerini açıkladı. Ekonomide vatandaşı seçimden sonra iki tür olumsuzluk beklediğini söyleyen Kozanoğlu, birinin Mayıs 2023 seçimlerinden de hatırlandığı gibi, zamların ertelenmesi olduğunu iletti.

Elektrik zamları, doğalgaz zamları’ diyen Kozanoğlu, ikincisinin de ‘Mehmet Şimşek ve ekibi görevde kaldığı takdirde ki öyle olacağını ben tahmin ediyorum’ diyerek kredi kartlarında aylık faizlerin artması, limitlerin daralması ve asgari ödeme oranlarının yükselmesi olacağını iletti.

Kredi kartı faizlerinin yüzde 5 ve/veya üzerine çıkmasını beklediğini belirten ünlü iktisatçı, “Emekliler de dahil olmak üzere gelirleri yaşamlarını sürdürmeye yeterli olmayan yurttaşlarımız kredi kartıyla hiç olmazsa geçim sorunlarını biraz hafifletmek olanağından da yoksun kalacaklar” dedi.