Kılıçdaroğlu, Yeşilova Belediye Başkanı ile görüştü!

Burdur’ın Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ile eşi Fatma Şenel evlerinde silahlı saldırıya uğramıştı. Hastanede tedavi gören çifti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu telefon ile arayarak geçmiş olsun mesajı verdi

Burdur Yeşilova Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, sabah saatlerinde evlerinde silahlı saldırıya uğradı. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Mümtaz Şenel ve eşinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Salda Gölü’nün tahrip edilmesini önlemeye çalışan ve verdiği mücadele ile tanınan Mümtaz Şenel, geçen hafta da göle giren iş makinelerinin fotoğraflarını paylaşarak olayı kamuoyuna duyurmuştu.

Mümtaz Şenel’in evine saat 04.30 sıralarında gelen kimliği belirsiz kişiler, kapıyı çaldı. Saldırganlar, kapıyı açan Mümtaz Şenel ve eşine tabancayla ateş açtı. Mümtaz Şenel’in sağ ve sol ayaklarına 5 el ateş eden şüpheliler, eşini de ayağından vurduktan sonra kaçtı.

Adrese çok sayıda polis, jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Ambulansla Yeşilova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mümtaz Şenel ve eşi, buradaki müdahalelerinin ardından Burdur Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Mümtaz Şenel ameliyata alındı.

Yapılan ameliyatın ardından Şenel’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

VALİLİK: 2 KİŞİ GÖZALTINDA

Burdur Valiliği saldırıyla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu: ”Şu an itibarıyla 2 kişi gözaltına alınmış olup, olayın aydınlatılması ve failin yakalanması ile ilgili çalışmalar bütün imkânlar kullanılarak kapsamlı olarak sürdürülmektedir.”

hBER KAYNAK SÖZCÜ GAZETESİ

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi