Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, öğrencilere çağrıda bulunarak, her türlü ihtiyaç için genel merkeze ya da şubelere başvuruda bulunmaları istendi.

Özellikle son zamanlarda öğrencilerin ceplerinde para bulunmadığı için intihar ettikleri basına yansımıştı. Buna dair Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi (PSAKD) yazılı açıklama yaparak öğrencilere çağrıda bulundu. Her türlü ihtiyaçlar için Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi’ne, şubelerine ve cemevlerine başvurabilecekleri kaydedilen açıklamada, “Bir tas aşımız varsa sizlerle paylaşırız” denildi.

Ders çalışmak isteyenlerin ise derneğe bağlı mekanları kullanabilecekleri belirtilen açıklamada, kalacak yer veya başka ihtiyaçlar için yönlendirme yapacaklarına dikkat çekildi.

Açıklamada, “Gücümüz yettiğince ve elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırız. Milliyetiniz, dininiz, inancınız, kimliğiniz, düşünceniz ne olursa olsun rahatlıkla yanımıza gelebilirsiniz. Alevi, Sünni, Müslüman, Hristiyan, Türk, Kürt, Ermeni, Arap ve başka hangi kimlikten olursanız olun bizim için fark etmez. Derdinizi paylaşacak birilerini ararsanız gönlümüz size açıktır” denildi.

Öte yandan İzmir Bergama Cemevi de kapılarını barınma ve yemek sorunu yaşayan öğrencilere açtı. Cemevinden yapılan duyuruda, “Barınma ve yemek sorunu yaşayan tüm öğrencilere kapımız sonuna kadar açıktır” ifadesi kullanıldı.