PSAKD Genel Başkanı Cuma Erçe: Bütün dost ve yoldaşlarımın yeni yılını kutluyorum

PSAKD Genel Başkanı Cuma Erçe, yeni yıl mesajı yayınladı.  ”Bütün dost ve yoldaşlarımın yeni yılını kutluyorum” ifadelerinin yer aldığı yeni yıl mesajının tam metni şöyle:
”Savaşların, azgın sömürü sisteminin, hırsızlığın, arsızlığın, yolsuzluğun sonucu olarak ülkemizde ve dünyada yoksulluğun, açlığın, sefaletin, işsizliğin, iş cinayetlerinin artarak devam ettiği, çevre ve doğa düşmanlığının sürdüğü, kadına ve çocuğa yönelik şiddet, taciz ve tecavüz haberlerinin altı yaşındaki çocuk vakası ile birlikte bizi insanlığımızdan utandıran boyutlara ulaştığı bir yılı daha eskittik .
Geride bıraktığımız yılda da antidemokratik uygulamalar, hukuksuzluk, hak ihlalleri, baskılar, gözaltılar, tutuklamalar artarak devam etti.
Sevgili canlar, dostlarım!
Yeni bir yıla daha giriyoruz. Yeni yılın bütün insanlığa sağlık, barış ve mutluluk getirmesi hepimizin ortak dileğidir. Yeni yıl, Savaşsız, sömürüsüz, sınırsız ve sınıfsız bir dünya yaratma, yani Rızalık Şehrini inşaa etme sürecinde, yeni kazanımlar elde ettiğimiz bir yıl olsun. Yeni yıl, kimsenin bir başkasını dilinden, kültüründen, inancından, milliyetinden, cinsiyetinden, cinsel yöneliminden, renginden dolayı horlamadığı, ötekileştirmediği, zulmetmediği, katletmediği, herkesin eşit yurttaşlar olarak bir arada özgürce yaşadığı, özgür, laik ve demokratik bir Cumhuriyeti inşa süreci mücadelemizde yol aldığımız ve kazanımlar elde ettiğimiz bir yıl olsun.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği örgütlülüğü adına bütün dost ve yoldaşlarımın yeni yılını kutluyorum.
Hızır hepimize yoldaş olsun”
Cuma ERÇE
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı