MHP’nin itirazıyla iptal edilen seçimi kazanan CHP Kayseri Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan, belediyede yapılan yolsuzlukların belgelerinin yok edilmesi için zaman kazanılmaya çalışıldığını söyledi.

Seçimi kazanan CHP Kayseri Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan, TELE1 ekranlarında Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Anında Manşet programına katılarak ilçede seçim sürecinde yaşananların detaylarını aktardı.

MHP Milletvekili Baki Ersoy‘un Seçim Kurulu’na gelerek hakimlere yönelik küfürler ettiği görüntüler hakkında konuşan Deniz Yağan, “Seçim akşamıydı. Oylar sayılıyordu. Biz de tabii ki Seçim Kurulu’nun oradaydık. Netice itibarıyla Baki Ersoy geldi içeriye, oyların çalındığını, sandıkların açık olarak geldiğini ifade ederek hakaretler etmeye başladı. Biz de O’nu engellemek için elimizden gelen her türlü imkanı kullandık ve orada ortalık yeniden sulh oldu. Netice itibarıyla orada hakimimize, Seçim Kurulu’nda görev yapan arkadaşların hepsine hakaret ederek ithamlarda bulundu. Akabinde halkın da tepki koymasıyla tekrar Seçim Kurulu’nu terk etmek zorunda kaldı” dedi.