ALMUSTA TAKSİCİ ESNAFININ FERYADI…

Tokat Almusta Taksicilik yapan Hemşerilerimizden Mustafa bey taksicilerin ortak sorunlarını anlatmak için Gazetemizin Almus Temsilcisi  Hikmet Karabuluta Konuştu.

Bir dokunduğunuz da bin ah işittiğiniz Almus Taksici esnafı adına sorunlarını dile getiren Mustafa bey özetle şunları söyledi,

Almusta biz taksicilerin sorunları bitmek bilmiyor, Almusta işler oldukça düşük, yollarımız zaten çok kötü durumda yolların durumu araçlarımızı  çok zorluyor, sık sık tamir ve bakım istiyor. Korona Virüs salgınında yaklaşık üç ay duraklarda boşuna bekledik. günde 1 iş bile alamadığımız oldu.

Vatandaşlarda da para yok onlarda bizim gibi zorlandılar. Devletin sunduğu kredileri cesaret edip alamıyoruz. taksilerimizin maliyeti çok yükseldi.

Harcamalar Büyükşehirlerle aynı

Örneğin Taksi sigorta ücreti İstanbul ve Tokat Almusta aynı ücret bu adil değil İstanbul ile Almus arasında iş kazancı olarak dünyalar kadar fark var yetkililerin, yöneticilerin bunada acil olarak adil bir çözüm getirmesini bekliyoruz. Taksilerimizin borcunu ödeyemiyoruz. kredi kartlarının ancak asgari limitini ödemekte bile zorlanıyoruz. akşam eve ekmek götürmekte bile zorlanıyoruz.