Tokat’ta butik bir otel işletmecisi olan ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun yıllardır görev alan Leyla Doğan, Tokat Belediye Meclis Üyesi adaylığını açıkladı.

Doğan, “Ben Tokat’ta doğup Tokat’ta büyüyen bir insan olarak senelerdir zaten aktif ya da pasif CHP il örgütünün içindeyim. Halktan gelen talep üzerine böyle bir görevi kendime vazife olarak gördüm. En azından Tokat’la ilgili verilecek kararlarda da bilgimiz olması ve sahada daha aktif olarak görev almak istiyoruz.” dedi.

Doğan devamında, “1968 Tokat doğumluyum. İki lise ve iki üniversite mezunuyum. Şu ana kadar büyük federasyonlarda; Tokat Balkan Türkleri Türkiye genelinde federasyon yönetim kurulu başkanıyım. Emlakçılar Derneği denetim kurulu başkanıyım, Ticaret ve Sanayi Odası’nda ikinci komitede tek kadın meclis üyesi olarak görev yapıyorum. 25 yıldır da devlet memurluğu yapmış olan bir insan olarak 12 yıldır da kendi adıma kurduğum şirkette kurucu müdür ve işletme müdürlüğü yapıyorum.” dedi.

“AFRİKA’NIN TOKAT KOORDİNATÖRLÜĞÜ BENDE”

Doğan son olarak, “5 yıldır Afrika’nın Tokat koordinatörlüğü bende, 1 yıldır da Azerbaycan’la çalışıyoruz. Öğrenci tur operatörleriyle çalışıyoruz; profesyonel olarak onların buradaki 1 yıl kaldığı sürede oturum izinleri takipleri ve adli ya da adli olmayan bütün problemleriyle ilgileniyoruz.” dedi.

LEYLA DOĞAN KİMDİR

1968 yılında Tokat’ta doğan Leyla Doğan, İlkokul, ortaokul ve liseyi Tokat’ta bitirmiştir. Çocuk gelişimi bölümünü bitirip 2 yıl vekil öğretmenlik yapan Doğan, sınavlara girerek 1987 yılında Siirt Sağlık Müdürlüğünde işe başladı. Yeniden sınavlara girerek Eskişehir Anadolu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler ve İşletme Finans bitirdi. Emlak ve gayrimenkul danışmanlığı, İngilizce, direksiyon eğitmenliği belgeleri aldı.

Kendi işini kurmak için emekli olan Doğan, 2012 şubat ayında yurt işletmecisi olarak yükseköğretim öğrenci yurdu işletmeye başladı. Sonra bir nevi değişikliklerle şirketini büyüten Doğan, yurdu butik bir otele çevirdi.