Kınık Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yeni başkanı Yusuf Çınar oldu. 

Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Kınık Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yeni yönetim kurulunu belirledi. Çekmeköy’de bulunan dernek lokalinde yaptıkları olağan genel kurulda oluşturulan divana Mustafa Gürsoy başkanlık ederken Ayhan Tokgöz ve Cemre Özdemir de üye olarak seçildi.

Görevde olan Bircan Demirtaş başkanlığındaki yönetim kurulu yeni dönem için aday olmadı.

Olağan genel kuruluna dernek üyelerinin yanı sıra Kınık Belediye Başkanı Güven Arslan, Tokat Dernekler Federasyonu (TOKDEF) Genel Başkanı Halil Bakan yönetim kurulundan Celal Ateş, Salkavak dernek başkanı ve gazetemiz imtiyaz sahibi Mahbip Dilek misafir olarak katıldılar.

Genel kurulda söz alan Bircan Demirtaş yaptığı konuşmada “Geçtiğimiz dönem için bana ve yönetim kuruluna verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederim. Yeni dönem için de aday olmayacağım. Dernek hizmeti gönül işidir. Hizmet yarışıdır. Yeni dönem için aday olan yine bir dönem birlikte çalıştığımız arkadaşımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

BAŞKAN YUSUF ÇINAR’DAN YENİ DÖNEM İÇİN VAATLER

Olağan genel kurul sonunda oy birliği ile yeni dönem için başkan seçilen Yusuf Çınar, şunları belirtti:

“Gelecek dönemde aday olmamıza sebep olan hedeflediğimiz çalışmaları gerçekleştirmek için bu göreve talip olduk. Bizler için en önemli amaç birlik ve beraberliğimizi daha ileri taşımak sorumluluğu ve bilinci ile çalışmak olacaktır. Mevcut yönetimde başladığımız öğrenci burslarının devamı sağlanacak, derneğe üye sayısı artırılacak ve aidatların düzenli ödenmesi için çalışmalar yapılacaktır. Derneğimize maddi kaynak sağlamak ve köyümüzde yaşayan üretici hemşehrilerimizi de desteklemek için dernek merkezinde yöresel ürün satışı yapılacak. Dernek merkezinde özellikle gençler olmak üzere sosyal faaliyetler ve kurslar için çalışmalar düzenlenecek. Üyelerimizi daha sık bir araya getirecek sosyal çalışmalar organize edilecek. Sağlık birimlerinden destek alınarak üyelerimizin sağlığını daha yakından takip edebilmeleri için sağlık taramaları yapılmasını sağlayacağız. Üyelerimiz içinde meslek gurupları belirlemesi yaparak birlikte çalışmalar yapılmasını sağlayacağız.”

Çınar, genel kurula katılan, yönetim kuruluna destek sunan herkese teşekkür etti.

Kınık Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yeni yönetim kurulu listesi şöyle:

Başkan Yusuf Çınar, Yücel Halis, Ercan Demirtaş, Zafer Taşbaş, Oğuz Yılmaz, Muzaffer Korkmaz, Mehmet Yürrekli.

(HABER MERKEZİ)

 

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi