AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlere bir gün kala İstanbul Arnavutköy’de miting yapacak. Erdoğan’ın ziyareti öncesi İBB’nin Arnavutköy Kent Lokantası’nın görünmemesi için önüne AKP adayı Murat Kurum’un afişi yerleştirildi.

Kent lokantasını kapatmak için asılan pankartın görüntüsünü CHP PM üyesi Cem Aydın X hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Açılışını İmamoğlu yapmıştı

İBB 14. Kent Lokantası’nı 28 Mart’ta Ekrem İmamoğlu ve CHP Arnavutköy Belediye Başkan adayı Tekin Aras’ın katılımlarıyla, Arnavutköy’de açmıştı. Açılışta konuşan İmamoğlu, “Bir-iki güne buraya bir sürü bakan gelebilir. Hatta size bir sürpriz söyleyeyim. Sayın Cumhurbaşkanı bile gelebilir” diyen İmamoğlu, “Bunu niye söylüyorum biliyor musunuz? Vallahi billahi, kim gelirse gelsin, siz ağırlayın, misafir edin, yollayın. 31 Mart’ta oylarınızı yollayın Tekin Aras’a” ifadelerini kullanmıştı.

İBB’NİN 14. Kent lokantası Erdoğan’ın Arnavutköy mitingi öncesi AKP adayı Murat Kurum’un afişleri ile kapatıldı ve Erdoğan’ın görmesi engellendi. Kent lokantasına sansürü CHP PM Üyesi CHP PM üyesi Cem Aydın, X hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

”O küçümsediğiniz kent lokantalarına yenileceksiniz”

Aydın paylaşımında ;

“Cumhurbaşkanının yarınki Arnavutköy ziyareti öncesinde halkçı ve sosyal belediyeciliğin son yıllardaki en önemli örneklerinden biri olan Kent Lokantası görünmemesi için bire bir ölçülerle kapatıldı. O küçümsediğiniz kent lokantalarına yenileceksiniz” ifadelerini kullandı.