İzmir’de Alevi çiftin kapısı işaretlendi

İzmir’de yaşayan Yalçın Acar isimli vatandaşın evinin kapısına “Alevilere ölüm” tehdidi yazılarak ve çarpı işareti koyuldu.

İzmir’de yaşayan Yalçın Acar isimli vatandaş, evinin kapısına “Alevilere ölüm” tehdidinin yazıldığını ve işaretleme yapıldığını söyledi.

“ALEVİLERE ÖLÜM YAZISI VE ÇARPI İŞARETİ GÖRDÜM”

Kızlarını okul servisine bindirmek için kapıyı açtığında çapı işaretini gören Acar, “Bu sabah kızlarımı servise bindirmek için kapıyı açtığımda, ‘Alevilere ölüm’ yazısını ve çarpı işaretini gördüm. Ancak kızlarımın korkmaması için kapının önünde durdum. Onları servise bindirdim. Ne olduğunu anlama çalışıyorum. Eşim ve ben Aleviyiz. Yıllarca Pir Sultan Abdal Derneği’nde görev aldık, gençlik kollarında çalıştık” diye konuştu. Yalçın Acar, mahallede ve oturduğu apartmanda kimse ile bir tartışma yaşamadığını da ifade etti.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAYACAĞIM”

“Bugün eşim ve ben de raporluyuz. İkimizin aynı gün evde olduğumuzda bunun yapılması dikkat çekici. Sanki birileri bizi takip ediyor, raporlu olduğumuzu biliyormuş gibi” diyerek sözlerine devam eden Yalçın Acar, daha önce hiç böyle bir tehdit almadıklarını söyledi.

Yalçın Acar, “Suç duyurusunda bulundunuz mu” şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi:

“Korkuyorum suç duyurusunda bulunmaya. Polise bildirmeye korkuyorum. Bu sene içerisinde kayınvalidemin oturduğu Yamanlar semtinde de benzer şeyler oldu. Alevi ailelere linç girişiminde bulunuldu ve polis hiçbir şekilde müdahale etmedi. Bunun benim başıma gelebileceğinden korkuyorum. Polisin beni korumayacağını düşünüyorum, bu yüzden suç duyurusunda bulunmayacağım.”