HİPOKRAT YEMİNİ ETMİŞ NİYE …???
ALMUS TOZANLI VADİSİ SON DURAK HUBYAR
BİZİM KONUMUMUZ BELLİ.
Oğuz boyumuz , Beydili Soyuyuz. Cümle Alem bilir biz Aleviyiz.
Biz kendimizi biliriz, Sizler bizleri işaretleyemezsiniz ancak beyninizi işaretlersiniz. Haritada nasıl eksikler varsa beyninize yansımış Bizler bölğe halkı olarak kendimize laik görmediğimizi kimseye laik görmeyiz.
Almus Tozanlı vadisinde kendisini bilmezle arkasındaki görünmez bizi rahatsız edemez.
900 yüzyıl, dır Türkmen yurdu olan , türkü kürdü lazı Çerkez’i abazası,Türkmenlerin otantik yapıları ve kültürlerini koruyarak barış, dostluk, kardeşlik içinde dayanılarak yaşayan, Evliyalar vadisi olarak bilinen ,Alp Erenlerinin Hubyar Evlatlarının, Ali Baba Evlatlarının, kul himmet Evlatlarının, Pir Sultan Evlatlarının ve Derviş Ali Evlatlarının ve Diğer kültür ve toplulukların yaşamlarını sürdürdürerek yaşadıkları dostluk barış hoşgörü sevginin tohumlarını ekerek yaratılanı yaratan dolayı seven bölge halkı
olarak bu güne kadar tarihe ders verdiğimiz gibi her akan deremizle birleşerek Almus Barajını meydana getirip göl olup hayata nasıl yaşam verdik ise bu toplumsal yaşamımızı kimsenin huzursuz etme hakkı yoktur.
Her kim ve kurum olursa olsun Hizmet adı ile yapılan hataların yapılan hizmetlerde yansımadığını bölğe halkımızın sağduyulu davranarak bu kendisini bilmezlere fırsat vermeyerek eskisinden daha birlikte hareket ederek ders vermemizin gerektiğine inanıyorum. Bizim toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirerek,
Devletimizinde, bu Kişi ve kurumlara hukuksal gerekeni yapacağı umudu ile Almus Tozanlı vadisinden sevgi ve saygılarımla Aşk ola.