GÖZLTINDA BULUNAN CANLARLARIMIZ  DEHAL SERBEST BİRAKILSİN
Her yıl 2 Eylül haftasında mahallemizin kuruluş festivali yapılmaktadır.  Yıllardır her 2 Eylül  de mahallenin kuruluş amacını uygun festivaller yapılmaktadır. Bu yıl pandemi dönemi de dikkate alınarak programdaki etkinlikler sınırlandırılarak dışarda sosyal mesafede dikkate alınarak ortak açıklama yapılması kararlaştırıldı.
Festivalin yapıldığı Denız gezmiş parkına giden kitleye aralarında Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ATASEHİR Şube Başkanı Gülsev KAYA ile yönetim kurulu üyemiz  Bahar TEKİN’nın  ve onlarca üyemizin bulunduğu ve  Çeşitli demokrattık kitle örgülerinde aralarında bulunduğu 39 kişi göz altına alındı.
Deniz gezmiş parkında 2 Eylül festivali için Mahallenin kuruluş sürecinde 2 eylülde yitirdiğimiz 4 canımızın bulunduğu  yere kadar yapılmak istenen yürüyüş öncesi alana gelen tüm canlarımız darp edilerek hukuksuzca gözaltına alındılar. Göz altına alınan canlarımız vatan emniyet müdürlüğüne götürüldüler.
Yasadığımız süreçte En demokrattık hakkın kullanılamaz olduğunu her seferinde tanıklık etmekteyiz. Ancak sokak ortalarında her gün saldırılar yapılmaktadır. Bu cendere uzun sürmeyecektir. Baskı ile göz altına alınanlar derhal serbest bırakılsın.
  Bizler bu hukuksuzluğa karşı mücadele edecegiz. Tüm canlarımızı ve  dostlarımızı bu hukuksuzluklara karşı birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz. 05.10.2020
NOT: gözaltına alınan canlarımız 06.10 2020 pazartesi Kartal adliyesine çıkarılacaktır. Tüm uyelerimizi dostlarimizi gozaltinda bulunan canlarimizı sahiplenmeye davet ediyoruz.  Mahkeme saati bilgisi geldikçe bilgilendirilmesi yapılacaktır.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ataşehir Şube

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi