GÖLGELİ BELEDİYESİNDEN YENİ HİZMET MÜJDESİ

  GÖLGELİ BELEDİYESİNDEN YENİ HİZMET MÜJDESİ

Gölgeli beldesi Almus barajının üst tarafında etrafı ormanlarla çevrili yeşil gölgeli adıyla tanınmış bölgenin de köklü yerleşim tarihi olan geçtiğimiz yıllarda belli sebeplerden dolayı kapanan birçok belde belediyeleri olmasına rağmen belediye ünvanını kaybetmemiş bir beldemiz.

Beldede iki dönemdir belediye başkanlığı yapan belediye başkanı İbrahim Karahan hem beldede yaşayan hem de gurbette yaşayan halkının da tekrar bu güzel beldeye dönmeleri için projelerini paylaştı.

Gazete röportajını yapmak için yaptığımız ziyarette başkan İbrahim Karahan ilk döneminde başlatıp halen devam ettirdiği hizmetleri yerinde gösterdi bizlere.

Göreve geldiği ilk günkü azmi ile çalışmalarına devam edeceğini söyleyen başkan yeni projelerinin de hem yerlerini hem de teknik bilgilerini paylaştı.

Başkan İbrahim Karahan: aday olduğum süreçte verdiğim tüm sözleri tuttuğuma inanıyorum, gölgelide ciddi bir su ve alt yapı hizmetleri eksikliği vardı biz öncelikle bu ihmal edilmiş çok önemli olduğuna inandığımız bu hizmetlerden başladık.

Almus Genelinde su kanalizasyon ve alt yapı sorunlarını tamamlayan tek belediyeyiz.

Bu günlere geldiğimizde bu hizmetleri söz verdiğimiz gibi tamamladık tokat genelinde su kanalizasyon ve yol gibi alt yapı sorunlarını çözmüş birkaç belediyeden biri  Almus genelinde de tek belediyeyiz., Bu çalışmaları yaparken de ortak akıl ve toplumsal kamu düşüncesi ile ayrım yapmadan adam kayırmadan ve gölgeli belediyesinin menfaatini düşünerek bir kuruşunu bile çar çur etmeden yaptık. 45 yıllık su borularını tamamını sağlıklı bir şekilde değiştirdik.

Önce yer altı hizmetlerini sonrasında yolları yaptık. bugün gölgelide alt yapı sorunu kalmadı.

 Gölgelide yeri olmayana yer pıroje sözümüz vardı, onun hazırlığını yaptık.

Gölgeliden çok önceleri göçmüş fakat hala gönlünden silememiş gölgeli halkı içinde gölgelide bir imar çalışması başlattık bu insanlarımız tekrar buralardan yer sahibi olacaklar ve Atayurtlarında bir evleri olacak. Bu projeyi de kamu yararına kar beklemeden ve belediyeyi de zarar ettirmeden yapacağız.

Gölgelinin Girişine Bakım Evi Yapacağız.

Gölgeli beldesinin de girişine yaşlı bakım evi yaptırarak aile büyüklerinin burada sürekli yaşamasını temin edeceğiz. Büyükleri burada yaşarken çocuklarının da büyüklerinin sağlığı hakkında bir endişeleri olmayacak.

Halen hazırda sağlık çalışanımız var ve bu hizmeti veriyoruz.

Gölgeliye Misafir hane sözümüz vardı onun çalışma hazırlığını yaptık.

Birde güzel beldemizi uzaktan yakından ziyaret edecek misafirlerimiz içinde bir misafir hanemiz olacak bu hizmet de gerek gölgelide yeri olmayan gölgeliler geldiğinde konaklama sorunu yaşamayacak gerekse gölgeliye ziyaret için ya da gölgelinin doğal güzelliklerini görmek için gelecek misafirlerimizde konaklama sorunu olmadığı için ziyaretlerini diledikleri kadar uzatacaklardır. Buda beldemizin tanıtımında özel bir çalışma olacaktır.

Tarım ve Hayvancılık yapacak üreticilerimize Belediyemiz destek olacaktır.

Gölgeliye dönüşü düşünen gölgelilerinde burada üretime katkı sağlamaları için düşünecekleri her türlü çalışmalarında belediyemizin tüm imkanları ile çalışmalarında yanında olacaktır. Örneğin hayvancılık için yapacakları çalışmalarda yada toprak işletmeciliği için arazi çalışmalarında mümkün olduğu kadar hem teknik bilgilerde hem de araç gereç temininde belediyemiz tüm imkanlarıyla yanında olacaktır dedi.

Son olarakta  Başkan İbrahim Karahan tüm gölgeli halkına birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Gölgeli belediye başkanı konuşmasının sonunda birlik ve beraberlik mesajını dillendirdi; seçimler gelip geçicidir kalıcı olan gölgeliye yapılan hizmetlerdir. Anadolu da toplumların hizmet alması oldukça zor bunun için belediyelerimiz ayakta olmalı yaptığımız tüm hizmetler ve yapacağımız yeni hizmetler nüfus sayımıza bağlı sadece gölgeli değil tüm sınır komşu köylerimizi de bu birlikteliğe çağırıyorum dedi.