Eski CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal’ın kanser tedavisi gören 33 yaşındaki akrabası Dilek Tahtalı da Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

33 yaşındaki Tahtalı, İstanbul’da özel bir hastanede hemşire olarak görev yapıyordu.Konuyla ilgili olarak Independent Türkçe’den Ali Kemal Erdem’e konuşan Topal, Tahtalı’nın 10 Mart’ta ateşinin yükselerek, grip belirtileri gösterdiğini belirtti.Topal, belirtilerilerin görünmesinin ardından yaşanan süreci şöyle anlattı:
“Önce Cerrahpaşa’ya gidiyorlar, yer yok deyince Samatya’daki hastaneye geçiyorlar. Orada sedye üzerinde beş saat bekliyor. Annesi bana haber verince devreye girerek Türkiye Gazetesi Hastanesi’ne sevkini sağladım. Orada tedavi görüyordu. 16’sında ise Bakırköy’de Sadi Konuk Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun bakımdaydı. Yeni getirilen ilaçtan verilecekti. Ancak kurtarılamadı.”
Kemik kanseri ile mücadele ediyordu
Tahtalı’nın gençlik yıllarından beri kemik kanseri ile mücadele ettiğini belirten Topal, hastalığı nerede ve nasıl kaptığı konusunda bilgisi olmadığını da kaydetti.
Topal, Tahtalı’nın özel bir hastanede çalışıyor olmasına karşın muhtemelen maddi durumunun yetersiz kalacağını düşündüğünden çalıştığı hastaneye götürülmemiş olabileceğini söyledi.

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi