Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremin ardından 12 artçı sarsıntı yaşandı. İl genelinde okullar tatil edildi.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinden edinilen bilgilere göre saat 10.02 sularında Elazığ Sivrice’de 4.9 şiddetinde deprem meydana geldi.

Depremin merkez üssünün Elazığ’ın Sivrice ilçesi olduğu ve yerin 7 kilometre altında gerçekleştiği belirlendi. Deprem Malatya, Adıyaman ve Urfa’da da hissedildi.

4,9 büyüklüğündeki sarsıntının ardından artçı depremler sürüyor. Son verilere göre en büyüğü 3,8 büyüklüğünde 12 artçı sarsıntı meydana geldi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, Elazığ’daki depremde alınan ilk bilgilere göre herhangi bir can kaybı yaşanmadığı ve boş bir binada yıkım meydana geldiğini bildirdi.

Açıklamada, “Elazığ İl AFAD tarafından Sivrice ilçesi ve köylerine ekipler sevk edilmiştir. Diyarbakır AFAD Birlik Müdürlüğü tedbir amaçlı teyakkuza geçirilmiştir. Elazığ Valiliği ve AFAD yetkilileri gelişmeleri takip etmektedir.” denildi.

Öte yandan kent merkezinde de itfaiye ekipleri deprem nedeniyle binaların dış cephesinden kopan beton parçalarını herhangi bir tehlike oluşturmaması için temizliyor.

EĞİTİME ARA VERİLDİ

Deprem nedeniyle Elazığ il genelinde eğitime bugün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, meydana gelen deprem nedeni ile tedbir amaçlı olarak il genelindeki tüm okulların bugün tatil edildiği bildirildi. Depremler nedeniyle okul bahçelerine çıkarılan öğrenciler evlerine gönderildi.