Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanlığından istifa ederek Davutoğlu’nun partisinde kurucular kurulunda yer alan Doğan Demir, Gelecek Partisi’nin Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanlığı’na getirildi.

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nde kurucular kurulunda yer alan ve Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanlığından istifa eden Doğan Demir bu kez de partinin önemli görevlerinden birine getirilerek Davutoğlu’nun A takımında yer aldı.

Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanı olduğu Gelecek Partisi bugün yaptığı toplantıda merkez yönetim kurulunu belirledi. Yapılan toplantıda MYK ve genel başkan yardımcıları belirlenirken Alevilerin büyük tepkisini çeken Demir de Yerel Yönetimler ve Şehircilik’ten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

ALEVİLER TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Bilindiği gibi Gelecek Partisi’nin kurucular kurulunda 154 kişi bulunuyordu. Parti Yönetim Kurulu’na 60 asil, 40 yedek üye seçilmişti. Gelecek Partisi’nin parti yönetim kurulunda Alevi Kültür Dernekleri eski Genel Başkanı Demir de bulunuyordu. Demir, dernekteki başkanlığından istifa ederek Gelecek Partisi’nin kuruluşunda yer almış ve Alevilerden büyük tepki çekmişti.

 

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi