COVİD 19 ÖNCESİ, POZİTİF VE SONRASINDA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ NASIL KORUYACAĞIZ ?
Laboratuvar ortamında üretilip,toplumdaki hasta ve yaşlı insanları hunharca öldürmeyi planlanan bir virüs; CORONAVİRÜS.
Bakteri-Mantar-Virüs vücudumuzda bir üçgen olup birarada yaşayan üçlü; bakteriler çoğalınca mantarlar bakterilerin vereceği zararı engellemek için çoğalır,
mantarlar çoğalınca virüsler mantarların zararını yok etmek için çoğalırlar.
Peki bu üçlü neden ve nasıl vücudumuzu korurlar?
Bir anne normal doğum yapacaksa doğum ıkınmalarının başlamasından iki saat sonra rahim ağzında Stafilokok ve Streptokok denilen bakteriler oluşur. Bebek doğarken bu bakterileri yutarak dünyaya gelmeden hemen önce anne bir miktar dışkı yapar ki bu mini dışkı E. Coli’dir. Bebek doğduğunda barsaklarında oksijen bulunur; ancak oksijenli ortamda yaşam olamayacağından bu üçlü barsaklardaki oksijeni yiyerek oksijensiz ortam oluşturur ve barsaklarda yaşam başlar.
Bebek annesini ilk ağız sütünü emdiğinde ağız sütünde bulunan Collostrum bebeğin ilk bağışıklığını oluşturur.
Bebeğin annesinin sütünü ortalama onsekiz ay , en az bir yıl emmesi gerekir; ilk süt dişi çıktığında annesinin sütünün artık kendisine yararı olmamakla birlikte annesini ne kadar çok emerse o kadar barışık bir kişiliği oluşur.
Stafilokok, Streptokok bakterileri ağızda barınırken son yıllarda basit karbonhidratlardan zengin ve hazır gıda tüketiminin artması E. Coli bakterilerinin de  ağızda bulunmasına neden olmaktadır.
Bu bakteriler aynı zamanda  bel fıtığının da ana nedenlerindendirler.
Bel fıtığı varsa hastanın diş etlerinde mutlaka kanaması vardır.
Basit karbonhidrat tüketimi barsaklarımızda normal şartlarda olması gereken Candida mantarlarını çoğaltır ; bu mantarlar çoğalınca ve yukarıdan basit karbonhidratlar gelmeyince bu Candidalar vücudumuzdaki “Demir ve Feritin “depolarını yiyerek kansızlığa neden olur. Bu kansızlık bağışıklık sistemimizin artık tükenmeye başladığının göstergesidir.
Bağışıklık sistemimizi korumak için öncelikle düşmanımız olan bu basit karbonhidratlardan, hazır gıdalardan, vücudumuzda Araşidonik asit üreterek  barsaklarımıza ve eklemlerimize zarar veren kırmızı ete sahip çiftlik hayvanlarının etlerinden, her türlü şekerli gıdalardan, beyaz undan yapılan yiyeceklerden, rafine ve katı bitkisel yağlardan özellikle kaçınmamız gerekmektedir.
Sağlıklı olabilmemiz için sirkadiyen ritmimize göre ve kapkaranlıkta uyumamız gerekir ki gece onbir- üç arası vücudumuzu iyileştiren Melatonin hormonu üretilsin, haftada en az otuz çeşit doğal ürünlerle beslenmemiz, su içmemiz, samimi ilişkiler yaşamamız, kan bağı iyileştirdiği için anne, baba, kardeşler, yeğenler başta olmak üzere dost ve akrabalarla samimi ilşkiler yaşamamız; eş ve sevgili ilişkisinin sağlıklı olması gerekmektedir.
Evinizde huzurunuz varsa her anlamda bağışıklık sisteminiz iyi olacaktır.
Dostlukla…
OSTEOPAT PNİ, GAPS Dnş.Uzm. Fzt. İbrahim MAYDA
Samsung cihazımdan gönderildi

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi