CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, Meclis’e gelecek tezkereye olumsuz baktıklarını belirterek,“Türkiye’de Libya’da çatışmalara taraf olmamalı, sorunun çözümü için diplomatik çaba gösterilmeli” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Meclis’e sunulacak Libya tezkeresi konusunda bilgilendirme yapmak için CHP Genel Merkezi’nde görüştü.

Çavuşoğlu, yaklaşık 1 saatlik görüşmede neden Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) desteklendiğini anlatarak, tezkerenin içeriği hakkında bilgi verdi.

Görüşmesi sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, “Türkiye’de Libya’da çatışmalara taraf olmamalı, sorunun çözümü için diplomatik çaba gösterilmeli. TBMM’ye gelecek tezkereye olumsuz bakıyoruz” dedi.

Çavuşoğlu ise toplantı sonrası şunları söyledi: “Libya konusunda genel bir değerlendirmede bulunduk. Sayın Genel ve çalışma arkadaşlarının sorularını yanıtladık. Tezkere konusunda karar CHP’nindir. Tehditler konusunda niye bu tezkereye ihtiyaç duyduğumuzu anlattık.”

 

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi