31 Mart 2024’de yapılacak mahalli İdareler seçiminde Belediye Başkanlığı, Belediye Meclisi Üyeliği, İl genel Meclisi üyeliği ve gelecek diğer seçimlerdeki aday belirlemede olması gereken yöntem için parti üyeleri yönetici seçilene kadar hep ÖN SEÇİM der. Koltuklara oturunca da kendilerini seçen parti üyelerine, aday belirleme sürecinde yetki vermemek için aşağıda bahsedeceğim söylemlerle aşağılar ve hakaret ederler.

Yönetim şekli CUMHURİYET olan ülkemizde, adaylar yönetim şeklimize uygun bir yöntemle; parti üyelerinin oylarıyla seçilmelidir.

Bunun özeti ve kısaca adı/ amasız lakinsiz üyelerle yapılan ÖN SEÇİMDİR.

Daha ileri demokrasi için; CUMHURİYET HALK PARTİSİ ve diğer partiler ülkenin her tarafında ADAYLARINI bütün üyelerin katıldığı ön seçim yöntemi ile belirlemelidir.

Siyasi partilere demokrasi gelmezse, bu ülkeye demokrasi gelmesi bir hayaldir.

Üyelere parti yöneticisi olarak kendini seçtirip, ön seçim vs. durumlarında ‘’ÜYE YAPISI BOZUK, BU ÜYE YAPISIYLA SAĞLIKLI BİR ÖN SEÇİM OLMAZ’’ diyenlere, “Hey seçilmiş yönetici; üye yapısı ön seçim için bozuksa, bozuk üye yapısı bozuk insanları seçer” der!!!

O kadar üyenin yapısının bozuk olma ihtimali olabilir mi? Olsa olsa o sözü söyleyen kişinin yapısı bozuktur.

Özellikle üyelerin seçtiği yöneticilerin ağzından çıkanı kendi kulağı duymalıdır.

O şerefli üyeler, kimi seçeceğine, hangi konuda ne karar vereceğine üstte siyaset yapanlardan, bizlerden, sizlerden, herkesten çok daha iyi bilir…

Parti üyelerinde karşılığı olmayanın HALKTA hiç KARŞILIĞI yoktur.

Üyelerin seçtiği adaylar, seçilmeleri durumunda bölgelerinde en iyisini yapmak için çalışacaklardır.

Yüzünü, yönünü partinin üstte politika yapanlarına değil, tabanda, sokakta vefakar, cefakar, emekçi bir şekilde siyaset yapan partilerinin onurlu üyelerine ve en önemlisi seçen HALKA döneceklerdir.

27.11.2023

Server Gökmen