ÇEKMEKÖYDE TOKATLILARIN SESİ PIRIL PIRIL BİR DERNEKİSTANBUL ÇEKMEKÖY TOKATLILAR DERNEĞİ

Son zamanlarda yöre dernekleri dışında kentleşmeyi ön planda tutan,yaşadığı kentin sorunlarını irdeleyen, yaşadığı bölgedeki Tokatlıların sorunlarını tespit etmek,çözüm üretmek amaçlı kurulan ve bu yönüyle  çokta kıymetli olan stk’larmızdan İstanbul Çekmeköy Tokatlılar Derneği yönetim kurulu toplantısına katıldık.

İstanbul Çekmeköy Tokatlılar Derneği Dernek Başkanı Serdal DEMİRCİ ve yönetim kurulu kadrosu gerçekten çok nitelikli ve birikimli bir ekipten oluştuğunu gözlemledik.Yaptığımız röportajda da görüldüğü üzere dolu dolu bir kadro Çekmeköyde yaşayan Tokatlı hemşehrilerimizin sesi olacklardır.

https://youtu.be/he12L9CsHbg

Dernek başkanı Serdal DEMİRCİ 1 yıl önce kurulan derneğin Çekmeköy de yaşayan 15.000 e yakın Tokatlı hemşehrilerimizin hem kültürel hem de siyaseten yan yana ve güçlü bir şekilde hareket etmesini sağlamak üzere yola çıktığını belirtti.Bu konuda bir yol haritalarınında olduğuna vurgu yaptı.

Önceliklerinin nitelikli örgütlenme ve eğitim seviyesi yüksek güçlü bir üye yapısını sağlamak istediklerini söyledi.Devamında temel sorunlardan başlayıp yeni projelerle yol alacaklarını anlattı.

Sayın başkan; ‘’son zamanların gündemi olarak siyasetinde içerisinde yer aldıklarını,İstanbul Çekmeköy Tokatlılara Derneği yönetim kurulu arkadaşlarımızdan Mali Müşavir Kemal PEKTEZEL Cumhuriyet Halk Partisi 1.Bölgeden Aday Adayı olduğunu ve  seçilebilecek sıralardan adaylaşması için çalıştıklarını anlattı.

Yine Serdal Başkan; Bizler artık bu alanlarda olmalıyız.İstanbulda kimine göre 4-5 bizlere göre ise 3.sırada nüfusumuzun olduğunu biliyoruz.Bu yoğun nüfus aynı zamanda güçlü temsiliyet ister.Bunun alt yapısı da insan kaynağı ve güçlü birliktelikten geçer.İstanbul Çekmeköy Tokatlılar derneği olarakta bağlı bulunduğumuz Federasyon ve Konfederasyonlara destek vereceğiz.İnsan kaynağı yaratacağız.Tabiki Çekmeköy siyasetinde de söz sahibi olmak için çalışmalarda bulunacağız’’dedi.

https://youtu.be/Cs4qP7msqlI

https://youtu.be/-DBY77JaTx0

https://youtu.be/ffP4DCJoRDM

https://youtu.be/u139qwuIuSw

Bizlerde Sesim Gazatesi olarak çıkmış oldukları bu yolda bu güzel kadroya başarılar dileriz.Yolları açık olsun.

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi