Can Atalay, yerel seçimlere ilişkin Hatay halkına bir mektup gönderdi. Atalay, Hatay halkından TİP’in ilçe belediye başkan adayları için destek istedi. Atalay mektubunda, “Haysiyetli bir hayatı elbirliğiyle, birlikte inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs 2023’te yapılan genel seçimlerde Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay’ın yerel seçim mektubu yapay zeka ile seslendirildi. Atalay mektubunda, Hatay’ın haysiyet savaşı verdiğini belirten Atalay, Türkiye İşçi Partisi’nin, ilçe belediye başkan adayları için de destek istedi. Atalay, mektubunda, “Haysiyetli bir hayatı elbirliğiyle, birlikte inşa edeceğiz. Ben de buradan çıkacağım, deprem suçlarının hesabının sorulması ve şehrimizin yeniden inşa edilmesi mücadelemize bütün gücümle katılacağım” dedi.

Atalay, yapay zeka kullanılarak kendi sesiyle kamuoyuna ulaştırılan mektupta;

“Bugün size yine arkadaşlarımın çabasıyla, yapay zeka aracılığıyla sesleniyorum.

Hayatım suça karşı yurttaşı savunarak geçti. Deprem suçlarının hesabını sormak üzere vekil seçildim. Ancak sizlerin hakkını hukukunu savunmamı Anayasayı çiğneyerek, daha büyük bir suç işleyerek engelliyorlar.

Bilmenizi isterim ki, tutsak tutulduğum bu hücrede her an sizlerin sorunlarıyla yaşıyorum. Elimden geldiğince, gücüm yettiğince de hep yanınızda olacağım. Elbette ki, benim tutsaklığımda partim her an yanınızda. Partim ile iç içe, yan yana olmanız hepimiz için büyük moral kaynağı.

Hatay, örgütlü bir çıkar ağının suçları sonucunda depremde halka mezar oldu. Yıkımla sonuçlanan sorumluluklar zincirinin hiçbir halkasını unutmayacağız. Sorumlularını adım adım takip edecek, er geç hukuk önüne çıkaracağız. Bu hepimiz için bir haysiyet mücadelesi.

Bugün Hataylılar da bir haysiyet savaşı veriyor.

TİP, Hatay’da bu haysiyet mücadelesine sizlerle omuz omuza en önden katılıyor.

Ailelerimizin, yakınlarımızın, hemşerilerimizin ölümünden sorumlu olan herkesi teşhir ediyor, yıkılan şehrimizin ve kayıplarımızın haklarının peşini bırakmıyor.

TİP yeni bir hayatı, haysiyetli bir hayatı sizlerle birlikte inşa etmeye aday

Haysiyetli bir hayatı elbirliğiyle, birlikte inşa edeceğiz. Ben de buradan çıkacağım, deprem suçlarının hesabının sorulması ve şehrimizin yeniden inşa edilmesi mücadelemize bütün gücümle katılacağım.

Hatay için, kentimizi yeniden inşa etmek için aday olan arkadaşlarımdan desteklerinizi esirgemeyeceğinize inanıyorum.

Samandağ için Emrah Karaçay arkadaşıma,

Defne için Mehmet Güzelyurt arkadaşıma,

Arsuz için Eşref Karayün arkadaşıma,

İskenderun için Ali Avcı arkadaşıma,

Antakya için Ecevit Alkan arkadaşıma ve

Belediye Meclisi adayı olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Üstlendikleri bu zor görevlerin altından sizlerin birliği ve desteği ile kalkacaklarına inanıyorum.

Desteklerinizi onlardan esirgemeyeceğinizi umuyorum.

Ülkemizde, aşağıdan yukarıya bir demokratikleşme için, yerel yönetimlere, belediye meclislerine etkin bir katılım ve denetim için her yerde oylar Türkiye İşçi Partisi’ne… Belediye Meclisinde oylar TİP’e…” denildi.