Yenikapı’da düzenlenen Tokat Tanıtım Günlerini değerlendiren Zile Dernekler Federasyonu Başkanı Halil Düzgün ve yönetici Satılmış Ayan, seneye daha büyük bir coşkuyla bu etkinliği düzenleyeceklerini ifade etti.

Haberin Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=Volih5T-UPs

Zile Dernekler Federasyonu Başkanı Halil Düzgün ve Zile Dernekler Federasyonu yöneticilerinden Satılmış Ayan, 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Tokat Tanıtım Günlerini değerlendirdi.

“BU TOPLUM BİRBİRİNDEN KOPMAZ”

Kendilerinin böyle bir etkinliği ilk olarak 2015 yılında yapmak istediklerini ancak Tokat’ın birlik beraberliğini istemeyen kişilerce etkinliğin iptal edildiğini ifade eden Düzgün, şimdi ise Tokatlıların Yenikapı’ya akın ettiklerini belirtti. “Bu toplum hiçbir zaman birbirinden kopmaz” diyen Düzgün, “Tokat’ın insanının yüreğinde sevgi, saygı, hoşgörü var” diye ifade etti.

“GİDEMEYENLER İÇİN TOKAT’I GETİRDİK”

Tokat’ta doğup da memleketine gidemeyen insanlara Tokat’ı getirdiklerini belirten Düzgün, seneye bunun devamının geleceğini ekledi.

Düzgün, Tokat Tanıtım Günlerinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Zile Dernekler Federasyonu Yöneticilerinden Satılmış Ayan da “Biz burada coşkuyu yaşadık. 2015’te bize bu coşkuyu yaşatmayanları kınıyorum” dedi. İstanbul’daki Tokatlıların ayağına Tokat’ı getirdiklerini ifade eden Ayan, seneye daha büyük bir kalabalığı toplayacaklarını söyleyerek etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Mahbip DİLEK/İSTANBUL

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi