MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, “Osman Kavala’nın hapiste tutulmasının, Gezicilerin yıllarca hapis yatacak olmasının Türkiye’ye ne yararı var? AK Parti’ye ne fayda sağlıyor? Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor” diyen Abdulkadir Selvi’ye tepki gösterdi: “Yapacağınız tek şey Figüran Selvi’yi takip etmek olmalı. Gelecek baharın müjdesi, coşacak ekonominin reçetesi hep onda… Kıblesi sadece Pensilvanya sanıyorduk oysa Kandil’de şubesi varmış.”

İktidar yanlısı gazeteci Abdulkadir Selvi’nin dün Hürriyet’te yayımlanan yazısındaki “Osman Kavala’nın hapiste tutulmasının, Gezicilerin yıllarca hapis yatacak olmasının Türkiye’ye ne yararı var? AK Parti’ye ne fayda sağlıyor? Artık iklimin değişmesi ve baharın gelmesi gerekiyor” sözlerine Cumhur İttifakı ortağı MHP’den gelecek tepkiler merak ediliyordu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir ve MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ile MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan’ın ardından Selvi’ye bir tepki de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek’ten geldi.

Yıldıray Çiçek, Türkgün gazetesinde bugün yayımlanan “Figüran Selvi baharı müjdeliyor” başlıklı yazısında “Osman Kavala’nın hapiste tutulmasının, Gezicilerin yıllarca hapis yatacak olmasının Türkiye’ye ne yararı var? AK Parti’ye ne fayda sağlıyor?” diyen Abdulkadir Selvi’ye tepki gösterdi.

Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’yı suçlayan Çiçek, özetle şunları dedi:

“(…) Bahar için, demokrasi için böyle güzel fikirler niçin dikkate alınmaz ki?

PKK’lı, FETÖ’cü teröristlerle kardeş kardeş yaşamak varken!

Şehitmiş, gaziymiş, ülke bölünecekmiş, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetmiş…

Harbi bıkmadınız mı bu kavramlarla kurulan cümlelerden?

Biraz geniş olun, biraz vizyon sahibi olun…

Baharı engelleyen doğa düşmanı, coşacak ekonomiyi durduran sermaye düşmanı olmayın…

Yapacağınız tek şey Figüran Selvi’yi takip etmek olmalı.

Gelecek baharın müjdesi, coşacak ekonominin reçetesi hep onda… Kıblesi sadece Pensilvanya sanıyorduk oysa Kandil’de şubesi varmış.

Çok cepheli Figüran Selvi, sen neymişsin be abi?”