Yeniden BAF Başkanı seçilen İsrafil Erbil, “Amacımız dünyanın tamamında ‘Aleviler vardır ve Alevilik haktır’ denmesini, böyle düşünülmesini sağlayabilmek” dedi. 

Britanya Alevi Federasyonu (BAF) 4. olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Tek listeyle gidilen genel kurulda eski başkan İsrafil Erbil, güven tazeledi.

“HEDEFİMİZ, HAYALİMİZ, DAVAMIZ OLMALI”

Kısa bir konuşma yapan Erbil, “Amacımız dünyanın tamamında ‘Aleviler vardır ve Alevilik haktır’ denmesini, böyle düşünülmesini sağlayabilmek” dedi.

Bugünün koşullarını değerlendirerek geleceği inşa etmek gerektiğine vurgu yapan Erbil,  “O nedenle bir hayalimiz var. Değerlerimizi gelecek nesillere taşımak gibi bir hedefimiz var. Bunu yapabilmek için de toplumun tüm kesimleriyle iletişim halinde olmalıyız. Britanya’da değerlerimizi yaşamak ve yaşatmak için hep birlikte BAF’ı kurduk. Alevi bilinci olan, Alevi kimliğiyle barışık, aynı zamanda okumuş, akademisyen, siyasetçi, iş insanı olan gençler ile yetişkinleri buluşturmak ve önlerine hedef koymak zorundayız. Hedefimiz, hayalimiz ve davamız yoksa, olmaz canlar olmaz” diye konuştu.

YENİ YÖNETİM KURULU

Yapılan seçim sonucuna göre; BAF 4. dönem yönetim kurulu; İsrafil Erbil, İmam Göztaş, Zeynep Demir, Zeynel Akdoğan, Canan Yeşiltepe, Mahmut Aydoğan, Nadide Köroğlu, Gülay Dalkılıç, Dilek İncedal, İsmail Aslan, Ali Demir, Maksut Demir, Müslüm Dalkılıç, Kemal Aslan, Pınar Aksu, Lütfi Ergüven, Yaşar Akkaya, Miray Kaplan, Garip Demirci, Ali Ekber Aktepe, Hasan Timur, Mehmet Sağ, Yusuf Koçoğlu, Adil Sipar ve Abidin Kala’dan oluşuyor.

Disiplin Kurulunda yer alan isimler ise şöyle; Taner Çiçek, Yılmaz Çakmak, Ümit Çetin, Yusuf Kaybaki ve Dilara Kaya, Denetleme Kurulu ise; Hasret Aydoğdu, Kezban Ufaçık, Kemal Cimikoğlu, Cengiz Olkun ile Şermin Akdeniz.

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi