Hayatını kaybeden Tokat Almus Kızıldere kasabasının önceki belediye başkanı Ali Gökçe’nin cenazesi memleketinde toprağa verildi.

Haberin Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=7ga5Zqi0RnY&feature=youtu.be

Tokat Almus Ataköy (Kızıldere) kasabasının önceki belediye başkanı Ali Gökçe hayatını kaybetti.1960 Ataköy (Kızıldere) doğumlu olan Ali Gökçe, Kızıldere beldesinin ilk Belediye Başkanlığını da yapmıştı. İki dönem (1999-2009) yılları arası Bağımsız Belediye Başkanlığı yapan Ali Gökçe, Tokatlılar Derneği, Tüm-Tok-Der, Kızıldere Derneği gibi yöre derneklerinin birçoğunun kuruluşunda yer aldı.

Tokat Almus Ataköy (Kızıldere) kasabasının önceki belediye başkanı Ali Gökçe hayatını kaybetti. 1960 Ataköy (Kızıldere) doğumlu olan Ali Gökçe, Kızıldere beldesinin ilk Belediye Başkanlığını da yapmıştı. İki dönem (1999-2009) yılları arası Bağımsız Belediye Başkanlığı yapan Ali Gökçe, Tokatlılar Derneği, Tüm-Tok-Der, Kızıldere Derneği gibi yöre derneklerinin birçoğunun kuruluşunda yer aldı.

Ali Gökçe, 29 Aralık akşamı geçirdiği bir rahatsızlık sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Ali Gökçe’nin cenazesi Nurtepe Cemevi’nde düzenlenen erkanın ardından Tokat Almus Kızıldere kasabasına gönderilerek toprağa verildi.

ALİ GÖKÇE HAKKINDA

1960 yılında Kızıldere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde orta ve liseyi Niksar’da bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1983 yılında mezun oldu. Bir müddet özel bir firmada muhasebeci olarak çalıştı. Daha sonra Mecidiyeköy’de kendi muhasebe bürosunu kurdu. Staj yapmak zorunda kalan birçok öğrenciye olanak sağladı. Bir çok dernek ve demokratik kuruluşlarda görev üstlendi. Kızıldere Köy Derneği kurucu başkanlığı ve yöneticiliği, Mali Müşavir Muhasebeciler merkez yöneticiliği, İstanbul’da bulunan Tokat yöre derneklerini bir araya getirerek kurduğu merkez dernek Tüm TOKDER kurucu başkanlığı ve iki donem başkanlık yaptı. Federasyon delegeligi gibi dernek başkanlıkları, Kızıldere Ataköy Belediyesinin kuruluşu için 1998 yılında toplumu örgütleyip belediyenin kurulmasına önderlik etti. Bağımsız olarak seçimlere katılıp ve iki dönem belediye başkanlığı yaptı. Toplumcu, aydınlanmacı yönünü dernekler, siyasi partiler içinde faaliyette bulundu. Kızıldere Ataköy Belediye başkanlık yarışını CHP ile son katıldıgı seçimi az fark ile kaybetmiş olması onu mücadeleden alıkoymamış toplumuna olan sorumluluk bilinciyle mücadelenin en önünde yer almıştır.

Yaşamını sürdürdügü İstanbul Sarıyer’de CHP Sarıyer ilçe yöneticiliği, demokratik kitle örgütleriyle çalışma yürütmüş, Tokat belde belediyelerinin kapatılmaması için inanılmaz özverili çalışması toplum tarafindan sevilmiştir. Saygınlığı olan devrimci yurtsever birisi olarak hep saygıyı hak edecektir.

HABER MERKEZİ

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi