ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ ALİAĞA ŞUBESİ YÖNETİM KLURULU BAŞKANI

CEMAL SÜSLÜ İLE SÖYLEŞİ

İzmir Aliağada 1995 yılından beri ibadet hizmetleri veren derneğimize yaptığımız ziyarette başkan Cemal Süslü ile dernek ve bölge üzerine sohbet edip değerli bilgiler aldık. kurulduğu günden beri dernek içinde özverili çalışmalar içinde olan başkan ilk yıllarında yönetim kurulu üyesi olarak başladığı derneğin içinde son yedi yıldırda yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarına devam ediyor.

Aziz Kocaoğlu ile başlayan Proje Tunç Soyer ile devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Olduğu Yıllarda İzmirde yaşayan alevi toplumuna değerli hizmetleri olan Aziz Kocaoğlu yaptığı bu hizmetler içinde Alevi toplumunda kullanacağı çok amaçlı bir bina yaparak bu binayıda alevi toplumunun hizmetine sunmuştur. yeni dönem içinde belediye başkanı seçilen sayın Tunç Soyerde bu çalışmaları devam ettirmeye çalışıyor. ülke genelinde ilk olan Cemevlerini İbadethane olarak belediye meclisinden geçirip yerel kamu kuruluşu belediyelerede örnek olmuştur. başkan Tunç Soyerde izmirde alevi toplumu ve kurumları ile uyum içinde çalışıp hizmet vermeye devam ediyor.Alevi Kültür Dernekleri Aliağa Şube Başkanı Cemal Süslü Bu hizmetlerden duduğu memnuniyeti dillendirip her iki başkanada teşekkür ettiğini dile getiriyor.

Alevi Kültür Dernekleri başkanı Cemal Süslü ilçelerinde alevi inancının hizmetleri içinde Cem, Cenaze kaldırma, yemek verme Alevi inancını gençlerimize öğretme gibi çalışmalarının yanı sıra öğrencilere çeşitli branşlarda kurs ve Saz kursu vererek hizmetlerine devam ediyorlar. pandemi sürecindende oldukça etkilenen dernek kısa sürede toparlanıp hizmetlerine devam ediyor. Aliağada yaşayan Alevi toplumunun ve Alevi kurumları ilede uyum içinde çalışmalarına devam ediyor.

 

By Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi