Britanya Alevi Federasyonu ve Qızılbaş Yayınevi, Alevi çocuklarının kendi kültür ve inancını tanımaları ve anlamaları için kitaplar çıkarmaya devam ediyor.

Britanya Alevi Federasyonu (BAF) ve Qızılbaş Yayınevi, Alevi yolunu, yol önderlerini, değerlerini ve felsefesini anlattıkları kitaplarını çıkarmaya devam ediyorlar.

Kitaplarını pirler, Alevi kurumlarında görev yapan öğretmenler, Alevilik konusunda çalışan akademisyenler, Alevi kültürünü bilen ve yaşayan büyükler, sanatçılar ve aydınlarla beraber çıkaran federasyon ve yayınevinin bu yıl dört yeni kitabı çıktı. Bu kitaplar, Alevi sembol ve ritüelleri, Alevilikte cem, Alevilikte semah ve Etkinlik kitabı. Kitaplarda emeği geçen isimler ise şöyle:

Cemal Şahin, Turan Eser, Zafer Çoban, Dilara Kaya, Pinar Aksu, Özgür Kaplan, Mehmet Aydoğmuş, İsrafil Erbil, Mehmet Akkaya, Ali Dereli, Hasan Bölücek, Berfin Emre Çetin, Müjgan Yılmaz, Gülay Dalkılıç, Elif Kaba, Greg Ryan, Melisa Uğraş, Berfin Altundaşar, Halis Eren Koçyiğit, Damla Akarsu, Gülsün Tercanlı, Dilan Çiftçi, Cemal Aydın, Haydar Yıldız, Gülşah Yüksel…

Anadolu’nun Sesi Tokat Gazetesi olarak Britanya Alevi Federasyonu’nu (BAF) ziyaret ederek başkan İsrafil Erbil ile faaliyetlerini, çıkardıkları kitapların önemini konuştuk ve kendilerine başarılar diledik.