31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala sonucu en fazla merak edilen illerden biri İstanbul. Kağıthane’de yurttaşlara mikrofon uzatan TELE1’e bir vatandaş, “Şunu görüyor musun 4 tane armut 40 lira 10 lira şunun tanesi görüyor musun? Emekliyim ben. İyi çek 10 lira şunun tanesi. O saraydaki beyler var ya biraz azaltsın da iki tane armut alayım ben. Öyle de söyleyin onara” diye isyan etti.

“Sadaka verir gibi emekliye para verilmez”

“Yerel seçimde oyunuzu kime vereceksiniz?” sorusu yöneltilen vatandaş şu yanıtı verdi:

“Ben 20 senelik AK Partili adamım. Bak şeyim de yanımda isterseniz göstereyim bazıları inanmıyor. Diyor yok ya sen AK Partili değilsin. İsim göstermeyin ama bak kart göstereyim sana. Bak AK Parti kartı. Yeter. 20 senedir AK Parti’ye veriyorum beni üç ayda CHP’li yaptılar. İmamoğlu’na böyle vereceğim. Artık bıktık bunlardan yani böyle şey olmaz. Sadaka verir gibi emekliye para verilmez. Ben emekli adamım 41 sene prim ödedim. 41 seneden bahsediyorum ya aldığın 10 milyar 12 bin lira para. Nasıl olacak? Bu bu son artık bunların gitmesi şart. Ben büyük seçimlerde de vermedim zaten gittim memlekete gittim dedim vermeyeceğim ben bu adamlara daha oy yok.”

“Babam mezardan çıksın gelsin vermem”

Bir daha AKP’ye oy vermeyeceğini söyleyen vatandaş, “Bitti kesin. Babam mezardan çıksın gelsin vermem daha böyle şey olur mu ya çuvalla götürenler götürüyor ya. Nasıl olacak? Emekli de bir simit alamıyor. Bak İmamoğlu oralarda şey açmış 40 liraya lokanta açmış vatandaş yiyor. Bunlar da biraz açsınlar buralarda fena olmaz yani.” diye konuştu.