Yeni Akit’te köşe yazan Ahmet Gülümseyen, “Cinsiyetleri tartışma konusu olan sporcular ülke milli takımlarında yer alabiliyor! Bu tür sporcuların yanında, saç renginden giyilen kıyafete, vücutlarına yaptırdıkları dövmelere kadar birçok ‘sapkın’ özelikleriyle de çocuk ve gençlerimize kötü örnek olan sporcular da mevcut” dedi.

Yeni Akit’te köşe yazan Ahmet Gülümseyen, bugünkü köşe yazısında Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı oyuncularından Ebrar Karakurt üzerinden diğer sporculara hakaret etti.

Karakurt için “Cinsiyeti her defasında tartışma konusu olan, her fırsatta İslami değerlere saldırmaktan kendini alamayan Milli Takım sporcusu” ifadelerini kullanan Gülümseyen, yazısında voleybol takımının ABD yolculuğunu ekonomi sınıfında yapmasıyla ilgili tartışmalara değindikten sonra şu ifadelere yer verdi:

“Cinsiyetleri tartışma konusu olan sporcular ülke milli takımlarında yer alabiliyor! Bu tür sporcuların yanında, saç renginden dövmesine, giyilen kıyafetten vücutlarına yaptırdıkları dövmelere kadar birçok ‘sapkın’ özelikleriyle de çocuk ve gençlerimize kötü örnek olan sporcular da mevcut. Sonra ne diyoruz; ‘Bu toplum, aile yapımız neden bozuldu?’. Geçtiğimiz günlerde Bartın Üniversitesine ziyaret gerçekleştiren kadın güreşçi, geçmişi kastederek diyor ki; ‘Kadından güreşçi mi olur? şeklinde birçok söyleme maruz kaldık’. Şimdi o güreşçi sayısı ‘binlerle’ telaffuz ediliyor maalesef. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, son kabine toplantısı sonrasında ‘Aile, kültür emperyalizmine karşı en sağlam kalemizdir. Fakat son yıllarda aileye yönelik tehditlerin giderek arttığını müşahede ediyoruz…’ ifadelerini kullanmıştı. Biz ise düşünce ve uygulamalarımızı İslam kültürü üzerine inşa etmemiz gerekirken, lezbiyen gibi cinsel sapkınlığı/yönelimleri tartışma konusu olan ve halen ay-yıldızlı forma giydirilen sporcuları konuşuyoruz, ne yazık ki. Hakikaten çok yazık…”