Ankara, Batman, Kayseri ve Adana’da  düzenlenen IŞİD operasyonlarında 70 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında başka ülke vatandaşları da var.

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı, IŞİD’e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 22 kişi  hakkında yakalama kararı çıkardı. Savcılık kararı ile saat 05.00’te başlatılan operasyonda  aralarında IŞİD’in il sorumlusu olduğu öne sürülen M.D’nin de bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. Bazı evlere kapılar kırılarak girilirken, zanlılar sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

ANKARA’DA 33 GÖZALTI

Ankara’da IŞİD’le irtibatlı oldukları ve yurtdışında çatışmalara katıldıkları belirtilen 50 yabancı uyruklu hakkında gözaltı kararı verildi. Sabah saatlerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenleyen polis, 30’u Irak, 2’si Suriye, biri Fas uyruklu olmak üzere 33 kişiyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

KAYSERİ’DE 9 GÖZALTI

Kayseri’de de sabah saatlerinde bazı adreslere polis baskınları düzenlendi. Suriye ve Irak’ta örgüt içerisinde faaliyet yürüttüğü belirtilen 9 kişi gözaltına alındı. Zanlıların ikametlerindeki dijital materyallere el konuldu.

ADANA’DA 6 GÖZALTI

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla da kentte IŞİD’e yönelik operasyon başlatıldı. Çalışmalar kapsamında örgüt adına istihbarat toplayan ve idari kısmında posta görevlisi olarak faaliyette bulunduğu ileri sürülen 4’ü Suriye, 2’si Irak vatandaşı 6 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Sabahın erken saatlerinde düzenlenen baskınlarda gözaltına alınan 6 kişi, sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.