30 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakan öğretmen İstanbul’a atandı!

Şırnak’ta 30 öğrencisini istismara maruz bırakan ve cinsel içerikli mesajlar gönderen müdür yardımcısı Burak Ercan, İstanbul’a öğretmen olarak atandı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınan Cizre Merkez Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Burak Ercan’ın İstanbul’da bir okula atandığı öne sürülürken, Şırnak Eğitim Sen Şubesi Başkanı Muzaffer Yıldırım, “Bu istismar olayında tekrar anlaşılıyor ki tacizci ve tecavüzcüler hâlâ korunmaktadır. 40 öğrenciye cinsel istismarda bulunan şahsa kademe durdurma cezası veriliyor. Sonra ödüllendirilerek İstanbul’a ataması yapılıyor. MEB diyor ki ‘taciz ve tecavüzün kanundaki yeri kademe durdurma’ ve bunu onaylıyor” dedi.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre, Burak Ercan hakkında Cizre Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma ise sürüyor. Ancak dosyaya getirilen “gizlilik” kararı nedeniyle soruşturmanın hangi aşamada olduğu bilinmiyor.

NE OLMUŞTU?

MEB’in başlattığı soruşturma kapsamında açığa alınan Burak Ercan, görevlendirilen müfettişlerin mağdur öğrencilerin ifadelerine başvurup hakkında hazırladıkları raporla Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Yüksek Disiplin Kurulu, Burak Ercan hakkındaki yalnızca 1 yıl “kademe durdurma” cezasını uygun görmüştü.

Anadolunun Sesi Tokat

yazar hakkında bilgi

Related Posts

Makina Mühendisleri Odası’ndan teleferik kazası açıklaması: Periyodik bakımlar için başvuru gelmedi

Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, ruhsatlandırma sonrası yapılması gereken yıllık periyodik kontrollerin gerçekleşmesi için odalarına talep gelmediğini söyledi. Teleferik kazasına ilişkin açıklama yapan…

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Sakarya’da CHP’li belediyelerle bayramlaşmadı

Sakarya’da AKP’li belediyelere bayram ziyaretinde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, CHP’li belediyelere uğramadı. Erbaş’ın daha önce de AKP’li belediyeleri ziyaret ederken, yönetimde CHP’nin olduğu yerlerde ise sadece Valilik ziyareti…